Сучасні ігрові ноутбуки здатні запускати найновіші й найвимогливіші ігрові витвори мистецтва від найкращих геймдизайнових студій світу. Вони мають майже таку ж продуктивність, як і ігрові ПК, але водночас є досить компактними для транспортування. Мова йде не про компромісні, напівофісні варіанти. А про пристрої, в яких використовуються флагманські багатоядерні процесори, високопродуктивні графічні карти та швидкі NVMe-накопичувачі. Не слід також забувати про високогерцову оперативну пам’ять та 4К-дисплеї. Протягом останніх кількох років ігрові ноутбуки відчутно стали краще, завдяки технологічному прогресу та зменшенню розмірів компонентів. Вони стали більш потужнішими та ефективнішими. Наприклад, відеокарти від Nvidia. Окрім технологічного прогресу, до розвитку спонукає це і здорова конкуренція. Наприклад, поява на ринку доступних графічних процесорів Intel Arc.
Різні нововведення дозволяють виробляти тонкі й легкі ігрові ноутбуки, що в змозі запускати найвимогливіші ігри на високих налаштуваннях графіки. Це прекрасна альтернатива настільній ігровій системі чи гральній консолі.
Пошук потрібного вам ігрового ноутбука може бути складним. Раніше можно було отримати або легкий ноутбук з невеликою продуктивністю або потужну машину, яка, напевно, за розмірами не дуже відрізнялася від стаціонарного комп’ютеру.
Але що можуть нам сьогодні запропонувати провідні виробники лептопів?
Автономність
Тема автономності є досить важливою і суттєво впливає на вибір ігрового ноутбука. Сьогодні це питання відіграє не меншу роль, ніж характеристики інших компонентів. Адже хто знає де ви будете грати або працювати завтра. Раніше геймерські ноутбуки не славились тривалим часом автономної роботи. Однак з вдосконаленням технологій та оптимізацією програмного забезпечення, сучасні ігрові ноутбуки можуть працювати на батареї значно довше, ніж раніше. А інтегровані відеокарти, накшталт Intel Iris X, забезпечать не тільки стабільний FPS, а ще і низький рівень енергоспоживання. Хоча, звісно, не на рівні ноутбуків від Apple або нової лінійки ультрабуків Intel Evo.
Графічний процесор
Графічний процесор важливий елемент ігрових ноутбуків, і в даний час однією з найшвидших доступних опцій є Nvidia GeForce RTX 4070 Ti. Мобільні версії таких відеокарт, працюють на знижених тактових частотах порівняно зі своїми повнорозмірними варіантами. Це має свої переваги, зокрема, менший рівень шуму та тепловиділення, що дозволяє їм впроваджуватися в більш компактні корпуси. Важливо зазначити, що моделі RTX також володіють функціями прискорення з використанням трасування променів з використанням алгоритмів глибокого навчання, таких як DLSS.
Якщо ваші улюблені ігри не вимагають такого рівня потужності, то також можна розглянути бюджетну відеокарту 4050, або щось з лінійки RTX 30XX, наприклад, Nvidia RTX 3060.
Приємним бонусом є те, що технологія Advanced Optimus, яка була представлена Nvidia в 2020 році, вже повноцінно інтегрована у відеокарти. Вона покращує роботу з інтегрованими графічними процесорами, не вимагаючи перезавантаження для перемикання між режимами використання дискретного інтегрованого графічного ядра.
Центральний процесор
Графічний процесор є ключовою деталлю для ігор. Він визначає рівень продуктивності ігрових ноутбуків. Сучасні ігри класу AAA стають все більш вимогливими до ресурсів ПК, а розподіл навантаження між центральним процесором (ЦП) та графічним процесором (ГП) стає тенденцією. Особливо це важливо в іграх з високоякісною графікою, яка вимагає значних обчислювальних ресурсів.
Хоча деякі ігри можуть обмежуватися використанням лише декількох ядер, важливо мати потужні й високопродуктивні ядра, особливо для шутерів від першої особи та інших ресурсоємних завдань. Процесори від Intel показали гарні результати у цих задачах. Давно перейшовши на 10-нанометровий техпроцес, Intel створила Raptor Lake – ЦП 13-го покоління. Ця архітектура поєднує в собі ядра з високою продуктивністю та енергоефективними ядрами, дозволяючи досягти балансу між продуктивністю та енергоспоживанням. Процесори 13-го покоління мають високопродуктивні ядра для важких завдань і енергоефективні для повсякденних завдань, що робить їх універсальними і для геймінгу, і для робочих потреб. Восени 2023 року вийдуть Raptor Lake Refresh – це буде вже 14 покоління. Нічого кардинально нового там не буде – тільки нові «камінці» стануть потужніші на 20% у порівнянні з минулорічними.
Екран
Всі великі компанії збільшили свої флагманські показники до 1080p до 360 Гц, але для багатьох геймерів це не обов’язково: 240 Гц цілком має бути достатньо. Навіть 144 Гц підійде для багатьох людей, що не грають у шутери чи онлайн.
Також зараз можна помітити більше екранів 4K з частотою 120 Гц у флагманських моделях з розмірами 17 і 15 дюймів, а також безліч варіантів QHD (1440p) з частотою 165 Гц і 240 Гц. Але разом із показниками зростає і ціна – і ця переплата може бути зайвою.
Взагалі, ринок ігрових ноутбуків сильно змінився порівняно з 2015-2016 роками. Але прекрасно те, що він росте планомірно і це дозволяє нам краще дослідити всі подробиці та нюанси. І важливо пам’ятати головне: коли ми обираємо дорогі й потужні геймерскі ноутбуки, ми робимо це для того, щоб мати максимально круті враження від гри, які запам’ятається надовго.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!